30 Eylül 2009 Çarşamba


Film Ekimi programımız belli oldu.

18 Ekim Pazar

11:00 - Kapitalizm
16:00 - Che 1 - Arjantin
19:00 - Che 2 - Gerilla20 Ekim Salı


21:30 - Parlak Yıldız (gala)21 Ekim Çarşamba


21:30 - Kim Kiminle Nerede (gala)


22 Ekim Perşembe


19:00 - İspiyoncu


23 Ekim Cuma


19:00 - 9

21:30 - Beyaz Bant (gala)25 Ekim Pazar


11:00 - Ay
16:00 - Altın Çağdan Öyküler

28 Eylül 2009 Pazartesi

24 Eylül 2009 Perşembe

Güle Güle Ufuk Çizgisi:(

İnanamıyorum şoklardayım nasıl olur dedim öykünün yazısını okudugumda. ufukcizgisi abimizi kaybetmişiz suan kelimeleri bi araya getirmekte o kadar zorlanıyorumki. Aynı seye asıktık biz "mavi" tutkumuz vardı her konumla uzun uzun bıkmadan ilgilenir fikirlerini esirgemezdi.. cok üzgünüm. Daha önce hic görmedigim bi surete ağlıyorum. Yüregi güzel insanlardan bi tanesi daha terketti bizi :(

Rabbim ailesine sabır versin

15 eylül kadir gecesinde blogunda ettigi son dua tüylerimi diken diken yaptı


İnsan suretiyle geldiğimiz şu hayatı "insan" olarak yaşayıp tamamlamayınasip et yarabbi. Zaaflardan ve herşeyin esirliğinden uzak eyle, ruhumuzukirletmeden temiz bir benlik ve kişilikle yaşamayı ve sana ulaşmayı nasipeyle. Ey merhametin en büyüğüne sahip Allahım, dünyada ve ahirettemerhametini günahkarda olsak bizlerden esirgeme. Bizleri dünyada iyikullarınla karşılaştır yanlışlara hidayet nasip et. Bana ve kullarına yolundaolmayı ve şu geçici hayatta sağlıklı, mutlu, huzurlu bir hayat yaşamayınasip eyle.İşin, eşin, evladın, ömrün, ölümün hayırlısını ver Allahım.AMİN..

İyi ki tanıyanlardan oldum seni..


Basımız sağolsun.. Blog ailesi..

Unutulmadın Güzel İnsan.


Spor yazarı, Kulübümüz'ün kongre üyesi Kazım Kanat, vefatının 1. yılında yarın (24 Eylül) Zincirlikuyu Mezarlığı'ndaki kabri başında anılacaktır.

Kazım Kanat'ın ailesinin düzenlediği anma töreni saat 11.00'de başlayacaktır. Anma töreni için Akaretler'deki Kulüp binamızdan saat 10.30'da servis kaldırılacaktır.

Kazım abi seni çok özlüyoruz...Mekanın cennet ruhun şad olsun..

12 Eylül 2009 Cumartesi

12 Eylül.


Hatırlamak gerekirse:

Güvenlik Konseyinin yaptığı açıklama ile Parlamento feshedildi, siyasi faaliyetler durduruldu, milletvekilleri ve senatörlerin dokunulmazlıkları kaldırıldı. Tüm yurtta sıkıyönetim ve saat 05:00 den itibaren sokağa çıkma yasağı ilan edildi. Anayasa yürürlükten kaldırıldı. 12 Eylül 1980 askeri darbesi sonrasında 7000 kişinin idamı istendi. Askeri Yargıtay 124 idam cezasını onayladı. 50 kişi idam edildi. Askeri yönetimde, gözaltında ya da hapishanelerde, "doğal olmayan ölüm" sayısı 229 oldu.

Kısacası 12 Eylül ve Kenan Evren,

Unutmak mı? 

Hasiktirin oradan!...

8 Eylül 2009 Salı

Türkiye Sarsıldı bugün :(


Önce Sel felaketi,

Televiyozdan izlediğimizin daha kötüsü mevcut. Durum içler açısı. 9 ölü ve hala kurtarılmayı bekleyen insanlar. Yağışların yarın daha da artacağının söylenmesi. Büyük acılar bunlar. Edirne, Selimpaşa, Trakya, Vize felaket bölgesi durumunda.

Bu yetmezmiş gibi, 7 tane daha can'ımız gitti bugün, şehit verdik.

Açın açabildiğiniz kadar :(

Başın sağolsun Türkiye.

7 Eylül 2009 Pazartesi

Çekici misin? Seni Sivrisinek yesin


Özellikle yaz aylarında ve nemli havalarda balkon sefalarının davetsiz misafirleri olan sivrisinekler, hepimizin korkulu rüyasıdır. Kimi zaman uykularımızı da kaçıran minik ama rahatsız edici bu yaratıkların neden bazı insanların başına bela olurken bazılarının yakınından bile geçmediği büyük merak konusudur. www.realage.com.tr olarak bu problemden kurtulmanıza ve sivrisineklerin neden sizi tercih ettiğini anlamanıza yardımcı olmak amacıyla ünlü sağlık sitesi WebMD’de yayınlanan bir haberi sizlere aktarmak istiyoruz. Amerikan Florida Üniversitesi’nden Profesör Jerry Butler, her 10 kişiden 1’inin sivrisineklere daha çekici geldiğini söylüyor. Ancak bu sinekler kanınızı emerken karınlarını doyurma amacında değil. Yalnız dişi bireyler insanları ısırıyor; çünkü yumurtlamak için insan kanına ihtiyaç duyuyorlar.

En Çok Kimi Seviyorlar?

Amerikan Sivrisinek Kontrol Birliği’nden Dr. Joe Conlon’a göre; kesin bir yanıt bulunamamış olsa da sivrisineklerin özellikle bazı insanları seçmelerindeki neden, bu kişilerin vücutları tarafından salgılanan kokuların daha çekici gelmesi. Bilim adamları insan vücudunun, sivrisinekler tarafından %85lik bir oranla diğer canlılara göre daha çekici bulunduğunu ortaya koyuyor. İnsan kimyası incelendiğinde, deriye yakın yerlerde bulunan bazı maddelerin fazlalığı sivrisineklerin bu kişilere yönelmesine yol açıyor.

Kolesterol Seviyesi, Ürik Asit ve Karbondioksit Çekiciliği Artırıyor

WebMD’ye yaptığı açıklamada Butler , “Derilerinin hemen altında yüksek seviyede steroit ve kolesterol bulunan insanlar sivrisineklerin daha çok dikkatini çekiyor.
Ancak bu o kişilerde illaki yüksek kolesterol olduğunu göstermez. Sadece kolesterol vücutlarında daha seri bir şekilde işleniyor. Sivrisinekler aşırı ürik asit üreten kişileri de hedef olarak seçiyor. Amerikan Böcekbilimi Topluluğu’ndan böcekbilimci Dr. John Edman, bu maddenin sineklerin koku alma duyusunu harekete geçirdiğini ve bu insanları ısırmayı tercih ettiğini belirtiyor. Dr. Jow Conlon, “ Çok uzak mesafede bile olsa her tür karbondioksit sinekler için dayanılmaz çekiciliktedir. Vücudu daha büyük bir yapıya sahip olan kişiler daha fazla karbondioksit üretir ve bu durum neden sineklerin daha çok yetişkinleri hedef aldığını açıklar. Hamile kadınlar da normal kişilerden fazla karbondioksit ürettiklerinden daha büyük risk altındadır. Ayrıca hareket ve sıcaklık sivrisinekleri etkileyen faktörler arasındadır,” diyerek neden onları yakalamaya çalıştığımızda başımıza daha çok bela olduklarını açıklıyor. Çünkü biz hareket ettikçe yerimizi belirlemeleri daha kolay bir hal alıyor.

Sivrisineklerden Korunmak İçin Alternatif Öneriler


Piyasada satılan bir sürü koruyucu krem ve sprey var. Ancak kimyasallar dışında birkaç yöntemle de bu kâbusunuza son verebilirsiniz.
• Dermatologların yaptığı araştırmalara göre; soya fasulyesi yağı içeren koruyucular denendiğinde 1,5 saatlik bir koruma sağladıkları görülmüştür. Ayrıca sitronella yağı, sedir, nane ruhu, limon çimeni ve sardunya da kısa süreli koruma sağlıyor. • Okaliptüs içerikli yağlar ise sivrisinekleri daha uzun süre uzak tutuyor. Bu yağlar 3 yaşın üstündeki çocuklar için de kullanıma uygun. • Son yıllarda B1 vitamini içerikli cilde yapıştırılan bantlar oldukça popüler hale geldi. Bu ürünlerin yaygın hale gelmesinin nedeni ise 1960 yılında yapılan bir araştırma. Araştırmaya göre; dişi sivrisinekler B1 vitamininin ciltte neden olduğu kokudan hoşlanmıyorlar. Ancak bu konuda başka bir kanıt elde edilmemesine karşın bu bantları satan şirketler, araştırmaların hala devam ettiğini ancak sadece kesin bir sonucun olmadığını savunuyor. • Vücudunuzda herhangi bir krem, sprey ya da maddenin varlığını istemiyorsanız sivrisinek tuzakları da oldukça etkili. Sivrisineklere çekici gelebilecek ısı, karbondioksit ve nem gibi koşulları sağlayarak onları kendine çeken bu tuzaklar, dişi sinek tuzağa girdiğinde ya hapsederek ya da öldürerek çözüm sunuyor.

Garanti sana kafam girsin...


Yorum yapmayacağım...


Neredesiniz?

Şu yan taraf'ta gördüğüm 112 izleyicim sevgili okurlarım arkadaşlarım,

Nerelerdesiniz?

Ben buradayım ama.

2 Eylül 2009 Çarşamba


Dünya liderlerinin gezegenin kaderini belirleyeceği Kopenhag İklim Zirvesi’nden çıkacak kararlar yakın gelecekte nasıl bir dünyada yaşayacağımızı da belirleyecek. Şimdi harekete geçme zamanı. Çünkü dünya hiç bu kadar ısınmamıştı ve insanlık iklim felaketinin korkutucu etkilerine hiç bugün olduğu kadar yakından tanık olmamıştı.

Greenpeace Gençlik Grubu bugün Başbakan Tayyip Erdoğan’dan Kopenhag İklim Zirvesi’ne katılmasını ve iklim için gerekli sorumluluğu alarak herkese örnek olmasını istedi. Bu çağrı ancak siz de destek verdiğinizde güçlenerek yayılabilir.

Dünya duymayı bilenler için yardım çığlıkları atarken Erdoğan’a yaptığımız çağrıya lütfen siz de katılın. İklim için şimdi “van minüt” değilse ne zaman?

1 Eylül 2009 Salı

BU RAKAMLARA DİKKAT!!!!


NTV'deki 'Neden' programında 'Aleviler ve Siyaset'i tartışıldı.
Açılışta Alevi-Bektaşi Federasyonu Genel Sekreteri Turan Eser'e soruldu:

* * * Neden her seçim öncesi 'Sünniler ve Siyaset' değil de 'Aleviler
ve Siyaset' tartışılır....?'

Eser, rakamlarla yanıtladı bu soruyu...
Verdiği rakamlar, tartışmaya yer bırakmayacak kadar net bir tablo sergiliyordu.
Bu rakamları yorumsuz olarak sizlerle paylaşmak istiyorum:

***Türkiye'de kaç okul var ?...................67.000

***Kaç hastane var ?...................1.220

***Kaç sağlık ocağı var ?....................6.300

***Peki kaç cami var ?.....................85.000Her 60 bin kişiye 1 hastane düşerken, 350 kişiye 1 cami düşüyor.***Peki, kaç kilise var ?......................270

***Kaç cemevi var ?.....................100

***Türkiye'de kaç doktor var ?.....................77.000

***Peki, kaç din görevlisi var ?.....................90.000

Türkiye'de her 900 kişiye bir doktor düşerken,
her 780 kişiye bir din görevlisi düşüyor.

Eğitim-Sen'e göre Türkiye'nin 200 bin öğretmen açığı var.

***Türkiye'de kaç kütüphane var?......................1.435

***Almanya'da kaç kütüphane var?......................11.000

***Türkiye'nin kaç kentinde devlet tiyatrosu var ?......13

*** Kaç kentte kuran kursu var?.........................81

***Bu kursların toplam sayısı kaç ?.........................3.852

***Türkiye'de 1 opera derneği var, 11 bale, 10 heykel, 18 resim, 18 sinema, 38 tiyatro derneği var.

***Peki, kaç tane 'cami yaptırma derneği' var ?........35.000

***İçişleri Bakanlığı'nın bütçesi ne kadar ?..............783 trilyon

***Ulaştırma Bakanlığı'nın ?...................678 trilyon

***Bayındırlık ve İskân Bakanlığı'nın ?.............677 trilyon...

***Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın ?..................632 trilyon...

***Sanayi ve Ticaret Bakanlığı'nın ?..................280 trilyon..

***Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı'nın ?...249 trilyon...

***Çevre ve Orman Bakanlığı'nın ?...................404 trilyon...

***Sadece Sünnileri temsileden
Diyanet İşleri Başkanlığı'nın bütçesi nekadar ?........1.3 katrilyon...
8 bakanlığın bütçesi kadar...

22 üniversitenin toplam bütçesine denk...

***Diyanet İşleri Başkanlığı bütçesinin yıldan yıla büyümesine bakalım:

1997'de 66 trilyon.

1998'de 119...

1999'da 180...

2000'de 270...

2001'de 302...

2002'de 553...

2003'te 771...

2004'te 1 katrilyon...

2005'te 1 katrilyon...

2006'da 1,3 katrilyon...

2007'de 2,7 katrilyon...

Bir ülke, Diyanet'e, bütün üniversitelerine ayırdığı bütçe kadar pay ayırıyor,bunu son bir yılda ikiye katlıyorsa, doktordan, öğretmenden fazla imam yetiştiriyorsa, hastane değil cami yaptırıyor, kütüphaneden çok Kuran kursu açıyorsa, o ülkenin durup bir daha düşünmesi gerekmez mi?
Arkadaşlar!
dışarda birşeyler oluyor farkında mısınız?
uykuda olanları sarsın, uyandırın. yakında ışıklar sönebilir, karanlıkta ne yapacaksınız?