21 Mayıs 2009 Perşembe

İstanbul'da Bir Romen Hoca ve Kupa...Bahsettiğimiz kişi elbette büyük teknik direktör Mircea Lucescu.

Türkiye'de çalıştığı dönemde hem Galatasaray'da hemde Beşiktaş'ta yaşattığı şampiyonluklar ve Avrupa'da ki başarılarda her iki takım taraftarı'nın da gönlünde taht kurmuştu. Beşiktaş'ın 101. yılında ki olaylardan sorumlu tutulup, Avrupa'nın belkide adı sanı duyulmamış Ukrayna takımı Shakhtar'a gitmeyi tercih etmişti.

5 yıldır bu takım'ın hoca'lığını yapan Luce, az buz değil 4 lig şampiyonluğu, 1. Şampiyonlar ligi 2.turu ve 1 UEFA çeyrek final'i tattırmıştı bu takım'a.

Defansif oynuyor diye eleştirilen, futboldan anlamıyor zırvalıklarına maruz kalan Luce, dün adeta Türkiye'de birilerinin gözüne soka soka kaldırdı UEFA kupa'sını.

Ülkemizde hala büyük takım olacağız zırvalıkları yapan BÜYÜK BAŞKAN!!! lara bir nev'i kapak oldu bu ayrıca. Ne demişler bazen uzaklarda aramayacaksın...

Bunun dışında dün maç öncesi Werder taraftarları ile muhabbet ve eğlence oldukça güzeldi. Ukrayna'lı taraftarlarında gösterileri Fanzone'u karnaval yerine çevirmişti.

Ta ki Türk taraftarlar'ının devreye girip, abazalık ve taşkınlık yaptıkları süreye kadar. Bu ne eziklik duygusudur arkadaş, kendi ülkende böyle büyük bir olay gerçekleşiyorken adam'ların eğlencelerinin içine girmek, bayanlarına sarkmak nasıl bir psikolojidir.

Bunun dışında değinmek istemezdim ama Fenerbahçe taraftar'ı olan bir grub'un (100 kişi diyim) maç öncesi paso Türk takımlarına küfür etmesini, hatta maç içinde dahi tribünde küfretmelerine anlam verebilen varsa buyursun tartışalım. Allah'tan bir Türk takım'ı oynamadı o finali orada.

Fenerbahçeliler bu konuda kızmasınlar bana ama ciddi anlamda rahatsızlık verici düzeydeydi yapılanlar.

Maç'a gelincede Diego ve Almeida'dan eksik Bremen, karşısında taş gibi bir takım buldu ve sonucunda ciddi anlamda hakeden kazandı.

Mircea Lucescu'yu bir kez daha tebrik ediyorum...

Danke Werder, Danke für diese tolle Stimmung...

Bu güzel günden objektifime yansıyanlar..

Eh bizde izledik tabi maçı :)

2 "Minute":

eğreltiotu dedi ki...

heyt be yakışıklı biloggıra bak :D

Cimbakuka dedi ki...

Teşekkürler yahu :)

Yorum Gönder

Boş İş Bunlar