18 Mart 2009 Çarşamba

2009 Blog Ödülleri’nin takvimi belli oldu.

İnternet kullanıcılarını blog yazmaya teşvik etmeyi ve Türk internet sektörüne zengin ve özgün içerikler kazandırmayı hedefleyen 2009 Blog Ödülleri’nin tarihi belirlendi.


Bu yıl ikincisi düzenlenen Blog Ödülleri Yarışması internet kullanıcılarını blog yazmak konusunda cesaretlendirmeyi, bu sayede de Türk internet dünyasına özgün ve zengin içerikler kazandırmayı hedefliyor. Tüm blogger’lara internetin uçsuz bucaksız dünyasında keşfedilme imkânı sunan yarışmaya 21 Mart - 5 Nisan tarihleri arasında başvurabilecek. 13 kategoride düzenlenecek yarışmanın kazananları ise 2 Mayıs 2009 tarihinde düzenlenecek ödül töreninde açıklanacak.


Blog Ödülleri Yarışması’nı düzenleyen Bloglama’nın kurucularından Eray Endeş, konuyla ilgili şunları söylüyor: “İlk defa 2008 yılında düzenlediğimiz Blog Ödülleri’ne 800′den fazla blog başvurdu. Bunlardan 471 tanesi ise yarışmaya katılma hakkı kazandı. Dereceye giren bloglar 14,473 bin oy ile belirlendi. Yarışma süresince 103,012 tekil ziyaretçi 299,837 sayfa ziyaret etti. Bu rakamlar, Blog Ödülleri’nin Türk internet dünyası için taşıdığı önemi açıkça ortaya koyuyor. Bu yıl katılımın çok daha fazla olacağını tahmin ettiğimiz Blog Ödülleri, internet dünyasında öne çıkmak isteyenler için önemli bir fırsat sunuyor. Duygu ve düşüncelerini internet aracılığıyla dünya ile paylaşmaktan çekinmeyen herkesi Blog Ödülleri’ne bekliyoruz.”


13 kategoride düzenleniyor

Kazananların 2 Mayıs 2009 Cumartesi günü düzenlenecek ödül töreninde açıklanacağı 2009 Blog Ödülleri kadın, yemek, otomobil, kişisel, hobi, kültür-sanat, reklam - pazarlama, topluluk, teknoloji, haber - gündem ve şirket blogları olmak üzere tam 13 farklı kategoride dağıtılıyor.


2009 Blog Ödülleri’nin sahipleriyle buluşma süreci şu aşamalardan oluşuyor:
• 21 Mart - 05 Nisan 2009 Kayıtların alınması
• 06 Nisan - 10 Nisan 2009 Kayıtların değerlendirilmesi
• 11 Nisan - 26 Nisan 2009 Oylama süreci
• 27 Nisan - 01 Mayıs 2009 Oylamanın değerlendirilmesi
• 02 Mayıs 2009 Blog Konferansı ve 2009 Blog Ödülleri Töreni


Katılım koşulları

1. Yarışmaya yalnızca Türkçe içerikli bloglar katılabilir.


2. Bir blog ile en çok bir kategoride başvuru yapılabilir ancak başvuru sahibi farklı bloglar ile diğer kategorilere de başvuru yapabilir.


3. Blogun yarışmaya katıldığı kategori ile içeriği örtüşmelidir.


4. Blog sahibi yarışmaya katılırken gerçek kişisel bilgilerini vermek zorundadır.


5. Blog sahibi kendisine verilen kodu bloguna yerleştirerek blogun kendine ait olduğunu doğrulamalıdır.


6. Herhangi bir kategoride yeterli başvuru olmaması durumunda kategori iptal edilebilir. Bu durumda o kategoriye ait bloglara, içeriğine uygun başka bir kategoriye geçme hakkı tanınır.


7. Yarışmaya katılacak blog içeriğinde; T.C. yasalarına ya da uluslararası anlaşmalara ters düşecek bir durum yaratan ya da böyle durumları teşvik eden, tüzükleri çiğneyen, her türlü yasadışı, tehditkâr, rahatsız edici, hakaret, küfür içeren, küçük düşürücü, kaba, pornografik, örf ve adetlere karşı, müstehcen, din, dil, ırk ayrımına yönelik iletiler, kişi ya da grupları tahrik edici, itibar zedeleyici, hakaret, tehdit, taciz amacı taşıyan ibareler, nefret dolu, rahatsız edici ya da ahlaka aykırı içerik, ‘hack’, ‘crack’, ‘warez’, mp3 içeren mesajlar, illegal sitelere ait bağlantı, yine bu tarz içerik kullanamaz.


8. Parola korumalı, içeriği halka açık olmayan bloglar yarışmaya katılamazlar.


9. Bloglar yarışma koşullarının herhangi birini karşılamadığı taktirde yarışmanın herhangi bir safhasında önceden bildirilmeden diskalifiye edilebilirler. Başka bir blog ya da sitenin tasarımını (o blog/site için özel yapılmış ise), içeriğini kopyalayan bloglar, değerlendirme süresi içinde ve/veya sonrasında diskalifiye edilebilir. Bu sitelere ödül verilmesi durumunda, verilen ödüller geri alınır.


10. Yarışmaya yönelik kötü niyetli oy kullanımı tespit edildiğinde blog yarışmadan diskalifiye edilir.


Yarışmaya ilişkin detaylara http://2009.blogodulleri.com adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.


Kaynak:

http://aksamnetizen.wordpress.com/2009/03/17/2009-blog-odulleri%E2%80%99nin-takvimi-belli-oldu/

9 "Minute":

NoSTATIC dedi ki...

Ben polemiğe girmem :Pp

beenmaya dedi ki...

ben de :)))

beenmaya dedi ki...

hem verdiğin linkte açılmıyo

Cimbakuka dedi ki...

Kopyala yapıştır o zaman bağyan :)

eğreltiotu dedi ki...

anneeeemmm nerden çıktı bu

Cimbakuka dedi ki...

Yımırta.

Bekriya dedi ki...

ödül neymiş kardeş beni yorma, zaten cılık yumurta gibiyim kayda değer bi şeyse başvurcam ahahaha :)

Cem Akkilic dedi ki...

Yarışmaya katılın tarzında bir reklam maili geldi. Üşenmedim aradım ve verilecek ödülü sordum. Karşıma çıkan ilgili bayan önce verilecek ödülün internette açıklandığını söyledi. Yarım saat sonra araştırma yapmışım gibi tekrar aradım ( çünkü daha önce araştırmıştım, ödül mödül yoktu) bu defa işin üzerine düştüğümü anlayınca kem küm etmeye başladı. Ödül olarak plaket verileceğini söyledi. Ayrıca sponsorlar isterlerse yani gönüllerinden koparsa ödül verebileceklerini söyledi. Madem plaket vereceksiniz neden açıklamıyorsunuz dedim. Kadın iyice köşeye sıkıştı. Ödüllere biz karışmıyoruz falan dedi. Oysa İkinci aramamda ''sponsorlar isterlerse ödül verecekler'' dedi. Bu nasıl iş anlamadım. En sonunda ''siz neden bu kadar ödülü merak ediyorsunuz'' diye sordu bana. Bende vatandaş olarak bir yarışmanın, kaldı ki yarışmanın ismi ''ÖDÜL'', hediyesini merak ettiğimi belirttim.

Ben İnternet ortamında böyle bir rezalete daha önce tanık olmadım. İşin en kötü tarafı bazı çok okunan blogların insanları uyaracağı yerde bu şaçma sapan organizasyonu destekleyip, reklamını yapıyor olmaları.

Bu senede ortalama 30 bin euro para kaldırıp, ödül yerine zımpırtı verecekler. Hiç değilse yarışmanın ismini değiştirseler.
BLOG ÖDÜLLERİ 2009 ama ortada ödül yerine tencere bile yok. Olacak şey değil gerçekten. Bir Allahın kulu çıkıp, '' yahu ödül nedir'' diye sormaz mı?

Marjinal Haber Merkezi diye uyduruk bir firma var. Şimdilik sponsor olduklarını söylüyorlar.

Olmayan ödülleri merak eden vatandaş olursa arayabilir.
0212-219 29 71

Cimbakuka dedi ki...

Güzel bir araştırma cem ellerine sağlık.

Açıkçası ben destek vermek açısından bu yazıyı da yayınlamadım.

Blog'umunda zaten herhangi birşey ifade ettiğini de düşünmüyorum.

Sadece ilgilenenler olabilir diye duyuru bab'ında yazdım.

Katılanlar pek tabi neyin ne olduğunu araştırıp sorabilirler, bu da o kişileri bağlar.

Ben katılmayacağımdan dolayı pek sorun yok.

Ki zaten ödül olarak da insanların Araba ev gibi saçmasal beklentilerin olmayacağı da var.

Maksat isim yapmak blog'un tanınması.

Eh bunu isteyecek onlarca kişi de yok değil.

Arz talep meselesi...

Yorum Gönder

Boş İş Bunlar